Spektakularne napady na banki zazwyczaj oglądamy w kinie i telewizji. Strzelaniny, policyjne pościgi i nieprzewidziane zwroty akcji, to obowiązkowe elementy każdej sensacyjnej produkcji. Jeśli do tego dochodzą ogromne pieniądze – mamy sztukę idealną.

Prawie idealna była akcja, do jakiej doszło latem 2015 roku w Swarzędzu. Wszyscy doskonale pamiętamy skok stulecia, w którym fałszywy konwojent ukradł 8 milionów złotych. Tym razem obeszło się bez żadnego wystrzału i rozlewu krwi, jednak perfekcyjnie przygotowana akcja, przeszła już do historii kryminalistyki.

Wydaje się kwestią czasu, kiedy historię tej kradzieży będziemy mogli oglądać na ekranach kinowych. Jednak zanim to nastąpi, już teraz możemy przeczytać o kulisach „skoku stulecia” w październikowym wydaniu „Detektywa”. Do kupienia tylko do 16 października.  Nie przegapcie!

Więcej w najnowszym numerze magazynuDetektyw”, który jest dostępny także w formie e-wydania na https://www.magazyndetektyw.pl/produkt/detektyw-102017-374-2/ oraz audiobooka na https://www.magazyndetektyw.pl/produkt/detektyw-nr-102017-audiobook/

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]