Oto, jak wygląda życie towarzyszek bossów i picciotti, kobiet, które dorastały i wychowały się w świecie, w którym „’Ndrangheta nigdy nie zapuściła korzeni”, a którym potem przyszło pełnić funkcję szefów i lojalnych „zastępczyni” w klanie, stosując w Kalabrii wymuszenia, zastraszania i trzymając w ryzach handel kokainą.

W niniejszej książce przeplatają się historie kobiet, które odegrały niezwykle ważną rolę w przestępczych klanach. Mowa tu między innymi o Edycie Kopaczyńskiej, małżonce wielkiego bossa Michela Bruni, jedynej Polce, która została skazana przez włoski sąd prawomocnym wyrokiem za przynależność do organizacji mafijnej. A także o Słowaczce Lucii Bariovej, konkubinie Vincenza Forastefano, ojca chrzestnego z Cassano. Pojawia się także historia Ukrainki, Oksany Verman, kochanki Salvatore Pititto, handlarza narkotykowego dbającego o interesy z narkotykowym rynkiem kolumbijskim.
W książce znajdują się również informacje poświęcone obecności mafii kalabryjskiej w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii, mamy tu też doskonały pogląd na to, jak bossowie i picciotti przy współpracy z historycznymi rodzinami Cosa Nostry, Bonnano i Gambino opanowują i poszerzają rynek narkotykowy. Na koniec, aby zrozumieć moc ‘Ndranghety na światowej szachownicy handlu narkotykami, zawarte zostały informacje na temat największych, znanych brokerów narkotykowych takich jak: Nicola Assisi, Pasquale Marando, Roberto Pannunzi, Domenico Trimboli i Salvatore Mancuso.

Arcangelo Badolati – dziennikarz i eseista, jest już autorem 18 tomów książek o włoskiej przestępczości zorganizowanej. Za przeprowadzone badania naukowe nad zjawiskiem przestępczości oraz za dochodzenia dziennikarskie przeprowadzone w ostatnich latach otrzymał nagrody: „Giannino Losardo” (2008) , „Unesco dla dziennikarstwa (2009),” Bernardino Telesio „(2010),” Gerbera Gialla „(2011),” Tabula rasa „(2011),” Luigi Malafarina „(2012),” Karl Otto Apel „(2013) , „Iustitia – Rosario Livatino” (2014), „Corrado Alvaro” (2015), „Roberta Lanzino” (2015), „Stefano Chiarini (2016),” Giancarlo Siani „(2016),” Giuseppe Valarioti „(2017), „Peppino Impastato” (2017).

 

Arcangelo Badolati  „Kulisy ‘Ndranghety. Profil najgroźniejszej mafii na świecie” – JUŻ W SPRZEDAŻY

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]