Mamy nadzieję, że zarezerwowaliście kilka godzin na lekturę nowego numeru. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was wiele „mocnych” historii. M.in.:

 ZŁOTA RĄCZKA O DWÓCH TWARZCHCałe życie walczył z jakimiś demonami. Bestia, która w nim siedziała, w końcu okazała się silniejsza od niego – opowiadał kolega Filipa. Choć sam nie chciał wierzyć policjantom, kiedy mówili, że jego kumpel zasztyletował kochankę.

FAŁSZYWY PROFESOR – Ofiary przestępstw seksualnych często mają problem ze zgłoszeniem przestępstwa. Wielu przestępcom udaje się uniknąć kary. To ich zachęca i motywuje do dalszych ataków. Są tacy rekordziści, jak 73-letni Janusz K. z Poznania, który bezkarnie molestował i napadał kobiety przez 40 lat. Łącznie ofiar było ponad 400. Za kraty trafił tylko za 14 przestępstw.

POLSKI SZPIEG HITLERA – Ze wszystkich tajemnic II wojny światowej najdłużej i najbardziej zazdrośnie strzeżono informacji związanych z operacją „Fortitude”. Przez pięćdziesiąt lat od zakończenia wojny nikt nie miał pojęcia, że wygrana w tej stawce w dużej mierze zależała od dwóch osób – hiszpańskiego agenta o pseudonimie „Garbo” i polskiego „Brutusa”, czyli kapitana Romana Czerniawskiego, który przed wojną był oficerem Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

 

Wzbudziliśmy Twoją ciekawość? Chcesz wiedzieć więcej? Nie zwlekaj! Kup „Detektywa” 4/2019.

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 4/2019 w sprzedaży 19 marca 2019 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]