Podjęte w ubiegłym tygodniu wspólne działania Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto w Poznaniu i poznańskiej policji doprowadziły do ujawnienia magazynu, w którym składowane były znaczne ilości narkotyków.

W magazynie ujawniono i zabezpieczono 20 kilogramów marihuany, 5 kilogramów amfetaminy, 500 gram kokainy, tabletki ekstazy oraz 2,7 kilograma substancji psychotropowej o nazwie 4 CMC. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to blisko 1,3 miliona złotych.

W toku działań zatrzymano trzech mężczyzn, którym prokurator przedstawił zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i 75 sztuk amunicji. Podejrzani to mieszkańcy Poznania i jego okolic w wieku od 29 do 33 lat.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanych prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec wszystkich zatrzymanych. Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto w Poznaniu uwzględniając wniosek prokuratora. zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

W toku prowadzonego śledztwa prokurator zabezpieczył ujawnione podczas przeszukań mienie podejrzanych w postaci gotówki w łącznej kwocie ponad 120 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: Prokuratura Krajowa

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]