Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przejęli poszukiwania 36-letniego mężczyzny, który od ponad 13 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak ustalono, posiadał on łącznie 24 różnego rodzaju podstawy poszukiwawcze.

Ukrywał się na terenie Europy, gdzie wprowadzał w błąd zagraniczne organy ścigania m.in. poprzez posługiwanie się danymi oraz dokumentem innej osoby. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało ponadto, że poszukiwany będąc poza granicami Polski cały czas popełniał różnego rodzaju czyny zabronione.

Poszukiwany będąc pewnym swojej bezkarności poczuł się na tyle swobodnie, że wrócił do kraju. Tropiący go wrocławscy „łowcy głów” ustalili, że ma on spotkać się na terenie lotniska Kraków – Balice z bliską mu osobą. Podjęte w sprawie działania operacyjne przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współdziałających z funkcjonariuszami z Krakowa, doprowadziły do jego zatrzymania.

Poszukiwany był całkowicie zaskoczony obecnością policjantów.

Do momentu potwierdzenia jego tożsamości za pośrednictwem urządzenia do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej, mężczyzna cały czas legitymował się danymi innej osoby i próbował przekonywać, że nie jest poszukiwany. W chwili, gdy jednoznacznie potwierdzono jego tożsamość, 36-latek przyznał się do swoich faktycznych danych.

Długie lata posługiwania się danymi innej osoby skutkowały tym, że nie był on w stanie faktycznie przypomnieć sobie swojej daty urodzenia. Przybrana nowa tożsamość spowodowała, że większość osób z jego otoczenia nie znała jego prawdziwych danych.

Wrocławscy policjanci osadzili zatrzymanego w areszcie śledczym w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 13 lat w związku z popełnionymi przestępstwami włamań i kradzieży.

Żródło:www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]