W Leicester zatrzymany został Jacek W. pseudonim „Małpa”. To jeden z najgroźniejszych polskich przestępców, powiązany ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Jest sympatykiem Cracovii i bliskim współpracownikiem poszukiwanej listem gończym Magdaleny Kralki.

„Małpa” również był poszukiwany w oparciu o specjalną formułę działania Interpolu. Ciążył na nim Europejski Nakaz Aresztowania. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna. Może ona potrwać kilka tygodni – informuje dziennikarz TVN-u Szymon Jadczak.

Jacek W. jest członkiem „Jude Gangu”, uchodzącego za najbardziej bezwzględną bojówkę Cracovii. Ścigany był za rozboje, pobicia, handel narkotykami i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi mu 15 lat więzienia.

Ma już za sobą kilkuletnią odsiadkę. Teraz podejrzewany jest m.in. o atak maczetą na przywódcę pseudokibiców Widzewa Łódź. Pokrzywdzony niemal stracił wówczas rękę. Do dzisiaj nie odzyskał w niej sprawności. Zdarzenie miało miejsce w 2017 roku.

Niespełna rok później „Małpa” uciekł z kraju. To jeden z kilkunastu kiboli Cracovii, którzy przed polskim wymiarem sprawiedliwości ukrywają się na terenie Anglii. Jeśli zatrzymany dzisiaj gangster pójdzie na współpracę z policją, ujęcie kolejnych złoczyńców będzie kwestią czasu.

źródło: www.interia.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]