W sobotę policja otrzymała informację o śmierci noworodka. 30-letnia matka dziecka została zatrzymana. W poniedziałek usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd rejonowy w Tucholi zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla kobiety.

– Prokuratura Rejonowa w Tucholi prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko podejrzanej Natalii Z., która jest mieszkańcem jednej z miejscowości gminy Kamień Krajeński. Pani jest podejrzana o popełnienie zbrodni zabójstwa swojego nowonarodzonego dziecka – informuje Marcin Przytarski, prokurator rejonowy w Tucholi.
Dramat rozegrał się w sobotę (20 lipca) w Witkowie w powiecie sępoleńskim. 30-letnia matka, Natalia Z. miała zabić swoje nowo narodzone dziecko, dziewczynkę.

Policja – o śmierci noworodka – dowiedziała się od partnera kobiety.

Wiadomo, że kobieta urodziła dziewczynkę w domu. To, jak długo dziecko żyło, będzie wiedział po uzyskaniu szczegółowego raportu sekcji zwłok. W momencie porodu w domu były jeszcze inne osoby.
Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta jest matką dla rocznego dziecka. Sąd Rejonowy w Tucholi – na wniosek prokuratury – zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla oskarżonej. Natalii Z. grozi od ośmiu lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: www.bydgoszcz.tvp.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]