Mężczyzna, który ukradł młodej kobiecie telefon, nie spodziewał się, że karę za to wymierzą mu jego koledzy. Kiedy nie chciał zwrócić łupu, czterej znajomi dotkliwie go pobili. Okazało się, że jeden z napastników zakochał się w poszkodowanej. Ostatecznie wszyscy zostali zatrzymani przez policję i usłyszeli zarzuty.

Sprawa miała swój początek w lipcu tego roku, kiedy to 19-letni mieszkaniec Warszawy ukradł telefon młodej kobiecie. Jak tłumaczył później policji, na taki pomysł wpadł razem z trzema kolegami i miał to być bardziej żart niż czyn mający na celu wzbogacenie się.

– Z relacji mężczyzny wynika, że później jeden z jego kompanów, 16-latek, zakochał się w ofierze i w związku z kwitnącym uczuciem zażądał od reszty ekipy zwrotu telefonu swojej sympatii. Okazało się jednak, że 19-latek oddał już telefon koledze, któremu, jak wynika z ustaleń policjantów, był winien pieniądze za narkotyki. Rozzłościło to jego kolegów. Razem z czwartym znajomym postanowili odzyskać telefon i przy okazji wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę – informuje sierżant sztabowy Karol Gruda z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Znaleźli 19-latka na jednej z mokotowskich ulic i od razu przeszli do rękoczynów. – Jeden z napastników uderzył go pięścią, a następnie użył gazu pieprzowego. Jednak zamiast trafić w 19-latka sam stał się ofiarą gazu, z uwagi na zmienny wiatr. Napadnięty chłopak uciekł i schował się do restauracji. Jednak napastnicy szybko go znaleźli, wyciągnęli na zewnątrz i pobili – relacjonuje Karol Gruda.

Przechodnie widzący to całe zdarzenie wezwali policję. Funkcjonariusze zatrzymali zarówno czterech napastników, jak i ich ofiarę. Wszyscy usłyszeli zarzuty. 19-latek odpowie za kradzież telefonu, za co grozi mu pięć lat więzienia. Jego znajomi – 16-latek, dwóch 17-latków oraz 27-latek – usłyszeli zarzuty narażenia człowieka na utratę zdrowia i życia w wyniku pobicia. Za to grozi do trzech lat więzienia.

– Żaden z napastników nie przyznał się do zarzucanych im czynów. W wyjaśnieniach nawzajem obarczali się odpowiedzialnością. Pobity 19-latek zobowiązał się do odzyskania telefonu i przekazania policjantom, którzy oddadzą go pokrzywdzonej – tłumaczy Karol Gruda.

źródło: www.onet.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]