Mężczyzna po godzinie 2. w nocy zadzwonił na numer 112 i zgłosił interwencję.

Twierdził, że widzi na podłodze jaszczurki, które gryzą i potrzebna mu jest karetka pogotowia. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce ustalili, że zgłoszenie nie polegało na prawdzie — mówi mł. asp. Dorota Kulig. Okazało się, że mężczyzna był pod działaniem alkoholu. W rozmowie poinformował funkcjonariuszy, że wezwał pomoc, ponieważ nie miał się z kim napić wódki.

Mężczyzna będzie się tłumaczył za popełnienie wykroczenia, jakim jest bezpodstawne wezwanie. Każde takie bezpodstawne zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd instytucji użyteczności publicznej lub organu czuwającego nad bezpieczeństwem publicznym. Jest to wykroczenie z art. 66 § 1 KW. Grozi za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1500 zł — dodaje rzecznik mrągowskiej policji.

Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, z którą dzwonisz, wymaga interwencji policji.

Zastanów się chwilę, jeśli możesz – dzięki temu osoby, które pilnie potrzebują pomocy policji będą mogły ją szybko otrzymać. Pamiętaj również i Ty możesz w przyszłości potrzebować szybkiej reakcji policji.

Źródło: www.mragowo.wam.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]