Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkance Jeleniej Góry, której zarzucono popełnienie w okresie od 2014 do 2018 roku 662 przestępstw polegających wyłudzaniu pożyczek bankowych oraz uzyskiwaniu innych korzyści majątkowych.

Jak ustalono w śledztwie 28-letnia Małgorzata J. składała wnioski o pożyczki w formie elektronicznej. Wskazywała w nich najczęściej dane innych osób lub fałszywe. W tym celu podawała nieprawdziwe numery PESEL generując je wcześniej poprzez umożliwiającą to stronę internetową oraz podawała wymyślone przez siebie dane osobowe. Uzyskiwała w bankach oraz innych instytucjach finansowych pożyczki w kwotach od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych.

Działając w podobny sposób kobieta dokonywała także zakupów na kredyt sprzętu elektronicznego na internetowych portalach zakupowych. Uzyskane przedmioty były następnie przez Małgorzatę J. sprzedawane również za pośrednictwem Internetu.

W okresie od 2014 do 2018 roku kobieta wyłudziła łącznie blisko 400 tysięcy złotych. Przedstawiono jej zarzuty popełnienia 662 przestępstw. Według ustaleń prokuratury Małgorzata J. uczyniła sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Przesłuchana w toku postępowania przygotowawczego w charakterze podejrzanej Małgorzata J. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej przestępstw.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sąd zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Popełnione przez Małgorzatę J. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze nawet do 12 lat.

źródło: www.pk.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]