Spacerująca przy jednym ze stawów znajdujących się na terenie gminy Góry Kalwaria zauważyła, jak dwie kobiety nad stawem kopią w worek na śmieci i próbują zanurzyć go w wodzie. Ze środka  wydobywał się skowyt zwierzęcia.

Gdy zareagowała krzykiem, kobiety porzuciły worek i uciekły zaparkowanym w pobliżu samochodem. W worku znajdował się pobity młody pies, któremu skrępowano taśmą łapy, a do środka wrzucono kamień.

Kobieta powiadomiła o zdarzeniu oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Górze Kalwarii. „Misio” trafił w ręce policjantów, a gdy na miejsce wezwano załogę z fundacji zajmującej się zwierzętami Animal Rescue Polska, ta zajęła się rannym psem, a także za pomocą mediów społecznościowych apelowała o pomoc w odnalezieniu sprawców tego czynu.

Policjanci, korzystając z pomocy świadków ustalili miejsce zamieszkania podejrzewanych kobiet. Zostały one zatrzymane przez funkcjonariuszy z komisariatu w Górze Kalwarii. Obie usłyszały już zarzuty karne wynikające z ustawy o ochronie zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]