Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku. Robert Z. miał w ocenie sądu „w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu, który popełnia i kierowania swoim postępowaniem”.
Stąd stosunkowo niska kara roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Przez ten czas skazany będzie pod dozorem kuratora.
19-latek ma też trzyletni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 m. Sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Wyrok i uzasadnienie zostały jednak odtajnione – donosi Polska Agencja Prasowa.

Na ogłoszenie wyroku nie stawili się oskarżony i jego obrońca ani też pokrzywdzona i prokurator.

Do molestowania dziecka przez innego – 18-letniego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego (WSP) w Gdańsku, doszło w czerwcu 2018 r. W ostatnich trzech miesiącach w tej samej placówce miało dojść do kolejnych przestępstw seksualnych popełnionych na dwóch 13-latkach i 15-latce. Z braku miejsc na oddziale dla dzieci i młodzieży dziewczynki, za zgodą opiekunów, zostały umieszczone na oddziałach przeznaczonych dla dorosłych. Wszystkie trzy stały się ofiarami napaści seksualnych, których – zdaniem prokuratury, dokonali dwaj inni pacjenci – 26-latek i 37-latek. Śledztwa w tych sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz.
Po tych wydarzeniach dyrekcja szpitala podjęła decyzję, że osoby nieletnie nie będą przyjmowane na szpitalne oddziały dla dorosłych.

Źródło: www.pap.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]