Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa z listopada 2016 roku w parku Kościuszki w Katowicach. Sprawca brutalnego mordu na 62-letniej kobiecie wciąż pozostaje na wolności.

Zebrany materiał nie pozwolił na wytypowanie sprawcy. Śledztwo zostało umorzone – powiedziała Marta Zawada-Dybek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Jak dodaje, w trakcie trwającego wiele miesięcy śledztwa, przesłuchano wszystkie osoby, które mogły mieć informacje na ten temat, zabezpieczono nagrania z okolicznego monitoringu, choć samo miejsce zdarzenia nie było objęte zasięgiem kamer. Pozyskano także szereg opinii kryminalistycznych i przeprowadzono eksperyment procesowy z udziałem niemieckiej policji i psów tropiących. Wszystkie te działania nie pomogły we wskazaniu sprawcy.

Do tragicznego zdarzenia doszło 9 listopada 2016 roku w parku Kościuszki w Katowicach. Tam napastnik zaatakował 62-letnią Danutę B., która ok. południa wyszła na spacer z psem. Kilka godzin później ciało kobiety z podciętym gardłem znalazł przypadkowy przechodzień.

Śledczy wykluczyli, że do napaści doszło na tle rabunkowym. Przy ofierze znaleziono klucze i telefon. – Według dotychczasowych ustaleń kobieta została zaatakowana przez przypadkowego napastnika – mówi prokurator Zawada-Dybek.

Prokuratura podkreśla, że sprawa jest bardzo poważna i jeśli pojawią się nowe dowody w tej sprawie, śledztwo zostanie wznowione.

źródło: www.onet.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]