Kiedy w 1975 roku Ted Bundy wszedł na salę sądową, w której miał odpowiadać na zarzut porwania, mało kto wierzył w jego winę. Młody, elokwentny, pewny siebie mężczyzna o uderzającej urodzie przedstawiał sobą wszystko to, co najlepsze w Ameryce – zarówno w oczach swoich znajomych, jak i dla publiczności zgromadzonej w sądzie w stanie Utah, która widziała go tam po raz pierwszy.

Nietrudno było uwierzyć w wygłoszone w stronę prasy oświadczenie oskarżonego, że cała sprawa jest straszliwą pomyłką i z radością czeka na ten proces, ponieważ miał on mu umożliwić obronę własnego dobrego imienia.

Postać Teda Bundy’ego nie przystawała do powszechnie przyjętego przekonania o tym, jakimi cechami wyróżnia się seryjny zabójca – mężczyzna nie był odrażającym fizycznie nieudacznikiem, który poprzez dokonywanie potwornych czynów zyskiwał poczucie władzy, którego brakowało mu w życiu. Bundy stanowił przeciwieństwo takiego obrazu – najpierw piątkowy uczeń, później student prawa i miłośnik poezji był powszechnie poważany w Seattle, swoim rodzinnym mieście, w którym wysławił się odważnymi czynami (uratował topiące się dziecko i schwytał kieszonkowca) i działalnością polityczną w Partii Republikańskiej. Wiele osób – z Seattle i nie tylko – była przekonana, że Bundy, który pracował jako asystent dyrektora komisji ds. zapobiegania przestępczości oraz napisał artykuł dotyczący sposobów zapobiegania gwałtom, jest niewinny.

14 lat, dwie ucieczki i dwa osobne wyroki śmierci później niemal nikt nie wierzył już w niewinność Bundy’ego.

Sam morderca, który przez wiele lat zapewniał, że nie miał nic wspólnego z zarzucanymi mu zabójstwami młodych kobiet, w końcu porzucił taktykę zaprzeczania i ostatecznie przyznał się do 30 morderstw.

Nie zrobił tego jednak z dobroci serca czy pragnienia zrzucenia z siebie ciężaru swoich czynów – Bundy chciał jedynie odwlec wykonanie wyroku śmierci. Na rozmówcę morderca wybrał sobie Roberta Keppela, detektywa, który pracował jako śledczy przy sprawie Bundy’ego.

Nagrania audio wyznań mordercy robią wstrząsające wrażenie – dowiedzieć się z nich można nie tylko tego, w jaki sposób Bundy zwabiał swoje ofiary, ale także zajrzeć do umysłu tego potwora, poznając sposób, w jaki opowiadał o swoich przerażających zbrodniach.

Aby wysłuchać zeznań Teda Bundy’ego – a także wielu innych seryjnych zabójców – wystarczy obejrzeć serial dokumentalny „Głos seryjnego mordercy” na CBS Reality.

Dzięki rewolucyjnej technologii lip syncu (komputerowego przekształcenia ruchu warg aktorów odgrywających role zabójców tak, aby były dokładnie zsynchronizowane z głosem zbrodniarzy z taśmy), i autentycznym nagraniom zeznań zbrodniarzy, widzowie będą mogli „wejść w buty” śledczych, którzy wysłuchiwali tych wstrząsających relacji.

Na poruszającą produkcję własną kanał CBS Reality zaprasza od 7 stycznia, w każdą niedzielę o 22:00. Odcinek o Tedzie Bundym 4 lutego.

 

Lista odcinków 1. sezonu:

  1. Robert Black został skazany za zamordowanie czterech młodych dziewcząt – istnieje jednak podejrzenie, że ofiar było znacznie więcej. W odcinku zaprezentowane zostaną niepublikowane nigdzie do tej pory nagrania zeznań sprawcy. Emisja: 7 stycznia.
  2. W odcinku zaprezentowane zostaną zeznania dwojga 14-latków, Kim Edwards i Lucasa Markhama, zawierające szokujące usprawiedliwienia makabrycznej zbrodni: zamordowania matki i młodszej siostry Kim. Emisja: 14 stycznia.
  3. Colin Ireland w ciągu dwóch tygodni zabił pięć osób. Policjanci, którzy wysłuchali jego zeznań, nigdy wcześniej nie spotkali się z tak zimnym, wyrachowanym mordercą. Emisja: 21 stycznia.
  4. Pielęgniarka Elizabeth Wettlaufer sama oddała się w ręce policji i przyznała się do zamordowania ośmiorga pacjentów za pomocą insuliny. Kobieta tłumaczyła śledczym, że do tych czynów popchnął ją Bóg. Emisja: 28 stycznia.
  5. Ted Bundy w celi śmierci zgodził się na rozmowę z policyjnymi detektywami. Opowiedział o strasznych czynach, których się dopuścił, i o tym, ile kobiet naprawdę zginęło z jego ręki. Emisja: 4 lutego.

Lista odcinków 2. sezonu:

  1. Dennis Nilsen zamordował 15 młodych mężczyzn. Ich ciała przechowywał przez dłuższy czas, a następnie rozczłonkowywał i spuszczał w toalecie. Emisja: 11 lutego.
  2. Niewielu morderców podzieliło opinię publiczną tak, jak Aileen Wuornos, która zabiła sześciu mężczyzn. Emisja: 18 lutego.
  3. W odcinku zaprezentowane zostaną nagrania zeznań dwóch brytyjskich seryjnych morderców, których dzieliło pokolenie, ale łączył wspólny cel: osiągnięcie sławy, której brakowało im w codziennym życiu. Emisja: 25 lutego.
  4. Robert Pickton był hodowcą świń i milionerem mieszkającym w Kanadzie. Był też seryjnym zabójcą – sąd uznał go za winnego 26 morderstw. Emisja: 4 marca.
  5. W odcinku zaprezentowane zostaną nagrania zeznań Gary’ego Leona Ridgwaya – amerykańskiego seryjnego mordercy znanego także jako „Green River Killer”. Emisja: 11 marca.
UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]