Japonia uchodzi za jeden z najbezpieczniejszych krajów świata. Nikogo nie dziwi, że pod sklepem stoi samochód z kluczykami w stacyjce i otwartymi drzwiami, 7-latki same jeżdżą pociągiem, a samotne kobiety wracają późno w nocy ostatnią kolejką metra. Na potwierdzenie powszechnego bezpieczeństwa przywoływany jest najniższy na świecie wskaźnik zabójstw na 100 tysięcy mieszkańców.

Duża część morderstw, do których tu dochodzi, związana jest z porachunkami japońskiej mafii yakuza, co jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko dla przeciętnego obywatela. Dlatego jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość, że w tej oazie spokoju działała kobieta, która mordowała mężów, by odziedziczyć ich majątek.

Chcesz dowiedzieć się kim była „czarna wdowa” i w jaki sposób działała? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym numerze miesięcznika „Detektyw”.

Nie myśl jednak, że jest to jedyna historia, którą uraczymy Cię tym razem. Oprócz niej, w numerze znajdziesz tekst opowiadający o mordercach z podmoskiewskich ulic, nazywanych „bandą GTA”, czy historię wiejskich kochanków, która doprowadziła do tragedii. W „Detektywie” – jak zwykle – czekają na Ciebie dwie zagadki kryminalne. Zabaw się więc w detektywa i spróbuj wytypować sprawców przestępstw!

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 3/18 w sprzedaży od 13 lutego 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]