Yoo Young-chul jest jednym z najbardziej znanych i – niestety – skutecznych koreańskich seryjnych morderców. W ciągu kilku miesięcy zabił przynajmniej 21 osób. Wśród ofiar są prostytutki i bogaci emeryci. Kryminalny szlak, rozpoczęty od drobnych kradzieży i oszustw, doprowadził do brutalnych zabójstw, które były sposobem na rozwiązywanie jego osobistych frustracji.

Yoo Young-chul przyszedł na świat 18 kwietnia 1970 roku. Matka rozważała nawet usunięcie niechcianej ciąży, ale w końcu zdecydowała się na urodzenie dziecka. Jego rodzice kilka lat później rozeszli się, a Yoo przez kilka lat był wychowywany wraz ze swoim rodzeństwem przez babcię. Później wraz z ojcem przeprowadził się do dzielnicy Mapo w Seulu. To ubogi rejon, bez prądu i bieżącej wody. Nędza widoczna jest tam na każdym kroku. Jego ojciec, weteran wojny wietnamskiej, przez lata marnował swoje oszczędności wojenne na spekulacyjnych inwestycjach. Jedynym źródłem utrzymania jego kochanki i czwórki dzieci był sklep z komiksami, który nie przynosił większych zysków. Zdarzały się dni, kiedy rodzina nie miała żadnych pieniędzy na utrzymanie i wręcz musiała żebrać. Któregoś dnia Yoo, wraz ze starszym o 2 lata bratem, uciekł do matki, która również przeniosła się do Seulu. Na nieszczęście dla nich kobieta mieszkała również w Mapo i nie była lepsza od ojca. Nadużywała alkoholu i ostatnią rzeczą, o jakiej myślała, była opieka nad dziećmi.

Yoo od najmłodszych lat życia nie miał w nikim oparcia. Nigdy nie odczuł, co to rodzicielska miłość i dziecięca przyjaźń z rówieśnikami. Swoistą ucieczką stał się dla niego świat sztuki, tym bardziej że wykazywał spore zdolności artystyczne. Lubił rzeźbić w drewnie, pisać wiersze, malować, śpiewać. Był także niezłym sportowcem, ale często mdlał podczas treningów, być może ze względu na chroniczne niedożywienie.

Dlaczego dobrze zapowiadający się nastolatek został seryjnym zabójcą? Odpowiedź znajdziesz w reportażu Jolanty Walewskiej pt. „Mściciel z Seulu”

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 10/2018 w sprzedaży od 17  października 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]