Świadomość społeczna w temacie pozostawionych w aucie latem psów czy kotów znacznie wzrosła. Większość z nas bez wahania reaguje, widząc wycieńczone upałem zwierzę.

Ale niewielu z nas wie, czego jeszcze nie powinniśmy pozostawiać w samochodzie, zwłaszcza latem, gdy temperatura w jego wnętrzu może przekroczyć nawet 60 stopni! Dlatego też warto zmniejszyć liczbę rzeczy trzymanych w samochodzie do absolutnego minimum, ponieważ wysoka temperatura, panująca wewnątrz auta może wpłynąć na ich jakość.

 

  1. Jedzenie

Dotyczy to nie tylko produktów, które powinny być przechowywane w lodówce. Również żywność o długiej dacie przydatności do spożycia, gdy będzie przez długi czas narażona na działanie tak wysokich temperatur, może zmienić swoje właściwości. Zjedzenie takich produktów grozi zatruciem pokarmowym.

  1. Lekarstwa

Większość leków powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej, poniżej 25 stopni. Stąd też tak częsta w ulotkach informacyjnych wzmianka, aby dany lek nie był wystawiony na działanie promieni słonecznych.

  1. Woda w plastikowych butelkach

Do produkcji niektórych plastikowych opakowań wykorzystywany jest bisfenol-A. Gdy produkt zostanie wystawiony na działanie wysokiej temperatury, rakotwórczy związek przedostaje się do żywności (w tym wypadku do wody). Dodatkowo, w cieple szybciej namnażają się bakterie, które mogły trafić do płynu, jeśli wcześniej napiliśmy się go prosto z butelki.

  1. Elektronika i metalowe przedmioty

W nagrzanym aucie nie powinniśmy nigdy pozostawiać sprzętu elektronicznego, gdyż wysoka temperatura może go uszkodzić. Metalowe przedmioty mogą natomiast nagrzać się i dotkliwie nas poparzyć.

  1. Kosmetyki i kremy

Większość kosmetyków, podobnie jak leki, powinna być przechowywana w temperaturze pokojowej. Przy temperaturze powyżej 40 stopni mogą zmienić swoje właściwości i stać się toksyczne, dlatego nie powinniśmy zostawiać ich w samochodzie w trakcie upałów.

 

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]