Okazało się, że stele obalone zostały prze trójkę dzieci. Dwóch chłopców i jedna dziewczynka przeprosili za swoje zachowanie – tłumaczyli, że nie zdawali sobie sprawy z charakteru miejsca i jego zabytkowej historii. Teraz z materiałami sprawy zapozna się sąd rodzinny.

Cmentarz żydowski w Opolu mieści się w jednej w centralnych dzielnic miasta. Jego początki sięgają połowy XIX wieku. O poprzewracaniu znajdujących się tam zabytkowych macew, policjantów poinformował pracownik urzędu miasta. Na cmentarzu obalonych zostało 15 pomników nagrobnych.

Sprawa tą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Oględziny przeprowadzone na miejscu były pierwszym krokiem, który umożliwił ustalenie osób odpowiedzialnych za ten czyn. Już po dwóch dniach od zgłoszenia, policjanci wyjaśnili całą sprawę.

Okazało się, że nagrobki przewróciło dwóch 13-letnich chłopców oraz 12-letnia dziewczynka.

Dzieci przyznały się do przewrócenia macew. Wyraziły skruchę i przeprosiły za swój wybryk. Tłumaczyły, że nie zdawały sobie sprawy z charakteru miejsca i jego zabytkowej historii. Teraz z tą sprawą zapozna się sąd rodzinny.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]