Mają na sumieniu dziesiątki, a niekiedy setki zabójstw, ciążą na nich zarzuty popełnienia innych, równie groźnych przestępstw. Pozna listę pięciu najbardziej poszukiwanych mafiosów i gangsterów w 2018 roku.

  1. Dawood Ibrahim

Ibrahim jest najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Indiach. Boss jest liderem i twórcą syndykatu D-Company. Grupę przestępczą założył w latach 70., a od 2003 roku jest poszukiwany na całym świecie.

Ibrahim jest prawdopodobnie jednym ze sprawców zamachów bombowych z 1993 roku w Bombaju. Wówczas to detonacja 12 ładunków wybuchowych zabiła 257 osób i raniła kolejne 717.

Poszukiwany i jego grupa przestępcza działają głównie na terenie Indii, Pakistanu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ibrahim jest ścigany za liczne przestępstwa, m.in. masowe morderstwa i handel narkotykami.

Za pomoc w jego bezpośrednim schwytaniu, oferowana jest nagroda 25 mln dolarów.

 

  1. Semion Mogilevich

Mężczyzna ten jest rzekomym ojcem chrzestnym rosyjskiej mafii na całym świecie. Nadzoruje wielką organizację przestępczą zajmującą się morderstwami na zlecenie, sutenerstwem, oszustwami podatkowymi, handlem bronią, narkotykami a nawet uranem.

Mogilevich uważany jest za jednego najbardziej niebezpiecznych gangsterów na świecie, z szerokimi politycznymi koneksjami w całej Rosji. W 2006 roku były agent tajnych służb Alexander Litvinenko podejrzewał, że przestępca i prezydent kraju Vladimir Putin mają „dobre relacje”. Niedługo po tym były agent został otruty radioaktywnym izotopem polonu.

Przestępca aktualnie żyje na wolności. W 2008 została aresztowany w Moskwie za oszustwa podatkowe, ale niedługo później wypuszczony.

Jego majątek szacuje się na około 100 mln dolarów.

Jest poszukiwany przez Interpol, FBI i MI6.

 

  1. Matteo Messina Denaro

Boss sycylijskiej mafii, uważany był za jej ojca chrzestnego po śmierci ostatniego szefa Toto Riiny. Jednak Cupola (rada bossów) wybrała prawdopodobnie innego człowieka na to stanowisko. Został on niedawno schwytany przez włoską policję.

Denaro jest najbardziej poszukiwanym i najbardziej nieuchwytnym przestępcą we Włoszech. Przez mieszkańców swojego rodzinnego miasta pamiętany jako „złoty młodzieniec w Porsche, z Roleksem na ręce, otaczający się pięknymi kobietami”.

Mafiozo zamieszany jest w wymuszenia i handel narkotykami, czym zwrócił na siebie uwagę FBI. Odegrał ważną rolę w seria ataków bombowych w 1993 roku. W zamachach zginęło 10 osób, a 93 zostały ranne. Od tego czasu przestępca nie był widziany.

 

  1. Alimzhan Tokhtakhunov

Rosyjski biznesmen podejrzany o członkostwo w grupie przestępczej. Jego pseudonim „Taiwanchik” pochodzi od łatwo zauważalnych azjatyckich rysów twarzy. Oskarżany jest liczne przestępstwa, w tym przemyt, ustawianie meczów i zawodów sportowych, oszustwa podatkowe i prowadzenie nielegalnych interesów hazardowych.

Zrobiło się o nim głośno po rzekomym przekupieniu sędziów łyżwiarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w 2002 roku w Salt Lake City. Zatrzymany został później przez włoską policje z polecenia amerykańskiego rządu, jednak wypuszczono go zanim doszło do ekstradycji.

Tokhtakhunov aktualnie żyje na wolności. Dla władz amerykańskich jest niemal nieuchwytny, gdyż nie mają oni podpisanej umowy z Rosją odnośnie ekstradycji.

 

  1. Ismael Zambada Garcia

Lider kartelu Sinaloa, przestępczej grupy działającej międzynarodowo. Sinaloa jest jedną z najpotężniejszych organizacji zajmujących się przemytem i dystrybucją narkotyków na całym świecie.

Znany również jako El Mayo współpracował i prowadził kartel razem z jednym z największych przemytników w historii -Joaquin’em “El Chapo” Guzman’em. Ten aktualnie przebywa w Stanach Zjednoczonych. Bieżące informacje na temat toczącego się przeciwko niemu procesu, można znaleźć tutaj.

Jednym ze świadków przeciwko Guzmanowi jest brat El Mayo, znany jako El Ray.

Kartel pod kierownictwem narkobossa szmugluje narkotyki, głównie kokainę do Stanów Zjednoczonych, przy użyciu samolotów, ciężarówek, łodzi i tuneli.

Za pomoc w jego schwytaniu FBI wyznaczyło nagrodę 5 mln dolarów.

źródło: www.online-mafia.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]