Każda zbrodnia ma jakiś motyw. Niekiedy jest ona skutkiem niezdrowej rywalizacji, innym razem zdrady czy zemsty. Bywają też zbrodnie, za którymi stoi… brak motywu, który – jak się okazuje – także jest motywem. Do występków przeciwko prawu popychają też tak błahe powody jak nuda, chęć zaimponowania innym, czy odmienne zainteresowania… i nie są to wcale odosobnione przypadki.

Wybraliśmy 5 najdziwniejszych, najbardziej oryginalnych i zaskakujących motywów przestępstw – tych mniejszych i tych większych. Wśród nich nie brakuje także przypadku z Polski…

To właśnie od niej zaczniemy nasze zestawienie. Miejsce 5. zajmuje przestępstwo podszyte nienawiścią. W 2009 roku mieszkańcy jednego z osiedli w Jeleniej Górze padli ofiarami wandala, który niszczył ich samochody, wypisując na karoserii niecenzuralne słowa. Mężczyzna zniszczył w ten sposób ponad 30 aut… To, co łączyło wszystkie zniszczone samochody to numery rejestracyjne – wszystkie warszawskie. Złapany przez policję wytłumaczył motyw swojego postępowania – mężczyzna przyznał, że robił to, bo nie lubi miasta stołecznego i warszawiaków.

Niechlubne 4. miejsce w naszym subiektywnym rankingu zajmuje austriacki rabuś, który w okresie między 2007 a 2009 rokiem napadał na banki, z których skradł ponad 275 tysięcy euro. Motywem nie była bynajmniej chęć zwyczajnego wzbogacenia się, bowiem złodziej na bieżąco wydawał zrabowane pieniądze na… organizację własnego wesela. A to pochłaniało niemałe kwoty. Bezpośrednim motywem przestępstwa była chęć zaspokojenia potrzeb swojej przyszłej żony i spełnienie jest marzeń o ślubie jak z bajki. Lista gości miała 500 pozycji, a lista życzeń zawierała m.in. zapis o miesiącu miodowym na Karaibach i sukni ślubnej od Chanel…

Jak pokazuje kolejny przykład, kobiety bywają nie tylko motywatorem przestępstw. Często same się ich dopuszczają, a motywy i sposoby, do jakich się uciekają bywają równie zaskakujące. Podium i miejsce 3. zajęła 28-letnia fryzjerka i miłośniczka sztuk walki z Rosji, która przez dwie doby więziła, karmiła viagrą i zmuszała do seksu 32-letniego mężczyznę. Powodem jej zachowania nie było zaspokojenie chorej żądzy, a zemsta. Kobieta chciała w ten sposób ukarać mężczyznę, który usiłował włamać się do jej salonu fryzjerskiego. Ostatecznie mężczyzna został oskarżony o napaść z bronią w ręku, a kobieta za wielokrotny gwałt.

Miejsce 2. przyznaliśmy Anglikowi, który włamał się na jedną z farm w Camborne, bynajmniej nie po to, by coś ukraść… Mężczyzna po dostaniu się na teren posiadłości sąsiada wytarzał się w zwierzęcych odchodach zaspakajając tym samym swoje seksualne potrzeby.

Tym sposobem dotarliśmy do miejsca 1., które oddajemy młodej parze z USA. Zakochani postanowili zabawić się w striptiz. Przedstawienie zorganizowali na wiadukcie nad autostradą niedaleko Lakewood. Aby rozbieranej zabawie dodać jeszcze więcej pikanterii zadecydowali, że za każdy trafiony kamieniem samochód, będą zrzucać z siebie kolejny element garderoby… Okazało się, że kobieta miała jednak nieco gorszą celność i w momencie aresztowania była w samej bieliźnie.

Anna Rychlewicz

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]