Amado Carrillo Fuentes w meksykańskim półświatku znany był pod pseudonimem „El Señor de Los Cielos” (Pan Niebios). Z policyjnych szacunków wynika, że przemycił z Meksyku do Stanów Zjednoczonych cztery razy więcej kokainy, niż jakikolwiek inny handlarz na świecie.

Do przestępczej działalności wykorzystywał 27 prywatnych samolotów odrzutowych. Udowodniono mu 727 takich lotów, choć prawdziwą ilość zna tylko on sam.

Miesiąc przed śmiercią, Amerykańska Agencja Antynarkotykowa uznało Carrillo za najpotężniejszego handlarza narkotyków swojej epoki, a wielu analityków twierdziło, że posiadał majątek wartości 25 mld dolarów, co stawiało go w szeregu najbogatszych ludzi na świecie.

Większą część dorosłego życia spędził ukrywając się przed wymiarem sprawiedliwości. Za namową doradców w 1997 roku zdecydował się na operację plastyczną zmiany twarzy, której nie przeżył. Zmarł w dziesiątej godzinie operacji w wyniku różnego rodzaju powikłań. Miał wtedy 40 lat. Niedługo potem dwaj chirurdzy przeprowadzający zabieg zostali znalezieni martwi. Ich ciała zalane betonem znajdowały się wewnątrz wielkich, stalowych beczek.

KK

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]