Dostarczający przesyłkę kurier, po wejściu do mieszkania, został zmuszony przez dwóch mężczyzn do oddania przesyłki, skanera i telefonu. Następnie sprawcy wyszli z mieszkania, zamykając w nim kuriera.

Policjanci z komisariatu na Baranówce zatrzymali jednego ze sprawców. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Do zdarzenia doszło początkiem lipca w Rzeszowie, w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Jak ustalono, kurier miał dostarczyć pod ten adres przesyłkę. W mieszkaniu przebywało dwóch mężczyzn. W pewnej chwili zagrozili kurierowi, że użyją gazu i pałki i zażądali od niego oddania przesyłki, skanera i telefonu.

Mężczyzna obawiając się spełnienia gróźb, oddał im żądane przedmioty.

Następnie sprawcy wyszli z mieszkania zamykając w nim kuriera. Zostawili mu klucz, którym jednak nie mógł otworzyć drzwi. Mężczyzna z mieszkania wydostał się przechodząc przez okno w kuchni i kolejne balkony. Kiedy był na zewnątrz zawiadomił policjantów.
Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Odnaleźli porzucony przez sprawców skaner i opakowanie po przesyłce. Wartość strat została oszacowana na około 10 tys. złotych.
Pracujący nad sprawą policjanci z komisariatu na Baranówce, na podstawie zebranych informacji, wytypowali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj 26-letni mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Jeden z nich 3 dni po zdarzeniu, na podstawie informacji przekazanych przez funkcjonariuszy z Rzeszowa, został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez miejscowych policjantów.
Podczas wyjaśniania sprawy okazało się, że mężczyźni okradli również mieszkanie, które wynajmowali. Zabierając lodówkę, kuchenkę elektryczna i 4 półki.

Wartość strat w tym przypadku to ponad 2 tys. złotych.

Zebrane w sprawie materiały policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i kradzieży. Na jego wniosek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 26-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Policjanci ustalili tożsamość drugiego ukrywającego się mężczyzny.
W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyźni mogli popełnić jeszcze inne przestępstwa. Teraz wyjaśniane są okoliczności tych zdarzeń.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]