4 maja br. tarnowscy policjanci otrzymali informację o znalezieniu zwłok samotnie mieszkającego 62-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu został przywiązany przewodami elektrycznymi do stołu warsztatowego z narzędziami.

Czynności prowadzone wspólnie z prokuratorem oraz biegłym lekarzem medycyny sądowej pozwoliły na zebranie wielu śladów i dowodów w sprawie tej zbrodni. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie rozpoczęli także zbieranie informacji o ostatnich chwilach życia mieszkańca Jodłówki-Wałki. Przesłuchania okolicznych mieszkańców, przeglądanie zapisów monitoringów, jak również sukcesywna analiza uzyskiwanych informacji pozwoliła kilka dni później ustalić sprawców brutalnego napadu i zabójstwa.

Jak się okazało, sprawcami jest trzech młodych mieszkańców powiatu tarnowskiego w wieku od 20 do 25 lat. Dwóch z nich było już notowanych za rozboje oraz kradzieże. Jeden z nich, mieszkaniec województwa śląskiego, z początkiem tego roku opuścił mury zakładu karnego po 5-letnim okresie odbywania kary za rozbój i osiedlił się w powiecie tarnowskim. Trzeci mężczyzna do tej pory nie wszedł w konflikt z prawem. Kryminalni zatrzymali wytypowaną trójkę, która dokonała napadu oraz mężczyznę podejrzewanego o udzielenie im pomocy.

Podczas przesłuchań wszyscy przyznali się do napadu, do którego doszło w nocy z 2/3 maja 2020 roku. Około północy przyszli domu 62-latka i gdy ten otworzył im drzwi, dotkliwie go pobili oraz skopali. Następnie, aby nie powiadomił policji, krępując mu nogi i ręce przywiązali go do stołu kablami elektrycznymi. Z domu ukradli przedmioty takie jak monety okolicznościowe, narzędzia, sprzęt elektryczny, repliki broni, kosmetyki, alkohol. Przedmioty te ukryli w lesie. Pomocy w przewożeniu oraz sprzedaży łupów udzielał podejrzanym 22-letni mężczyzna.

Wszyscy zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie trzech z nich usłyszało zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, a czwarty nieumyślnego paserstwa.

9 maja trzech sprawców zostało doprowadzonych do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za dokonanie takiej zbrodni grozi im nie mniej jak 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

Wobec czwartego mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Tarnowie zastosowała dozór policyjny. Za paserstwo nieumyślne grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Tarnowska policja odzyskała wszystkie przedmioty skradzione z mieszkania ofiary.

Źródło: KMP w Tarnowie

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]