Do dyżurnego KRP w Myślenicach (woj. małopolskie)  dotarła poprzez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji korespondencja z Biura Interpolu w Rejkiawiku. Wynikało z niej, że pracownicy islandzkiego producenta i wydawcy gier komputerowych przekazali niepokojące informacje zgłoszone przez kilku graczy znanej gry komputerowej  typu MMOG, osadzonej w świecie science-fiction.

W grę tą rozgrywaną za pośrednictwem Internetu angażuje się nawet 350 tys. osób grających online na jednym serwerze. Jednym z przebywających w globalnej sieci był 28-letni mieszkaniec miejscowości w powiecie myślenickim. Nawiązując do swoich niepowodzeń w grze, składał on współgraczom bardzo niepokojące deklaracje, które wskazywały na to, że może popełnić samobójstwo. Internauci nie pozostawili go samego z problemem zgłaszając to do działu obsługi gry i inicjując działania ratunkowe. Równocześnie za pośrednictwem Biura Interpolu w Wiesbaden wpłynęła do KGP informacja od internautki, która na jednej z sieciowych platform video widziała jak mężczyzna spożył znaczne ilości tabletek i próbowała odwieść go od próby samobójczej. Przesłane dane dotyczyły tego samego mężczyzny co poprzednia informacja.

Policjanci myślenickiego ogniwa patrolowego szybko dotarli do miejsca zamieszkania gracza. Zastali tam jego rodziców. Okazało się, że w pokoju syna są puste opakowania po lekach. Wkrótce policjanci odnaleźli mężczyznę poza domem. Ten potwierdził, że chciał popełnić samobójstwo zażywając duże ilości medykamentów. Funkcjonariusze niezwłocznie przekazali go wezwanym na miejsce ratownikom medycznym. Obecnie jego zdrowiu nic nie zagraża, jest pod opieką rodziny.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]