W pierwszych dniach lutego funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno–Skarbowego przeprowadzili kontrolę automatów w dwóch salonach gier na terenie Rzeszowa. Łącznie zabezpieczyli w nich 12 nielegalnie działających urządzeń i gotówkę w kwocie 3 tys. złotych.

Kolejnych 8 automatów do nielegalnych gier hazardowych funkcjonariusze KAS zatrzymali w ostatnich dniach w dwóch lokalach w Świdniku i Lublinie. W obu przypadkach dostęp do salonu gier był utrudniony – na zewnątrz zamontowane były kamery monitoringu, drzwi były zamknięte od środka, a obsługa weryfikowała osoby próbujące dostać się do lokali. W trakcie kontroli zabezpieczono 7 „jednorękich bandytów”, tablet służący do urządzania gier przez Internet i gotówkę w kwocie 2,8 tys. zł. przeznaczoną do wypłaty wygranych. Osoby z obsługi lokali twierdziły, że nic nie wiedzą o prowadzonej tam nielegalnej działalności, a w lokalu są na chwilowym zastępstwie.

Nielegalne automaty zostały również zatrzymane w woj. świętokrzyskim. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili wspólnie z Policją, dwie kontrole w Kielcach. Zatrzymali 4 urządzenia do gier oraz ok. 4 tys. zł w gotówce. W nielegalnym salonie hazardowym funkcjonariusze znaleźli też substancje psychotropowe, m.in. amfetaminę. Zatrzymano 10 osób, z których 2 były już wcześniej poszukiwane.

Kolejne 5 urządzeń funkcjonariusze KAS zabezpieczyli w Jędrzejowie. Nielegalne automaty ujawniono także we Włoszczowej. Były to 3 maszyny kredytowane kryptowalutą BitKonik.

Za urządzanie gier na automatach niezgodnie z przepisami grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu a także odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]