Jest rok 1943, dziewiętnastoletnia Anna Kerrigan nurkuje w okolicach Staten Island. Do tej pory, jako jedyna kobieta nurek, schodziła pod wodę, by naprawiać zniszczone statki, które walczyły na Pacyfiku. Teraz nurkuje w poszukiwaniu ciała swojego ojca.

Kilka lat wcześniej Anna towarzyszyła ojcu podczas wizyty w posiadłości Dextera Stylesa, szemranego biznesmena, który dorobił się na czarnym rynku w czasach prohibicji. Spotkanie na Manhattan Beach trwało krótko, jednak losy tych trojga splotły się już na zawsze.
Manhattan Beach, jak każda wielka powieść, ma wiele warstw i tajemnic. To nie tylko wciągająca historia z suspensem, rozgrywająca się na tle panoramy Nowego Jorku lat 30. i 40., ale przede wszystkim porywająca opowieść o dziewczynie, która na nowo zdefiniowała granice tego, co jest dopuszczalne dla kobiet.

Jennifer Egan – amerykańska pisarka. Wychowała się w San Francisco, ale obecnie mieszka na Brooklynie. Studiowała na Uniwersytecie Pensylwanii oraz w St John’s College na Uniwersytecie Cambridge. W 2011 r. otrzymała Nagrodę Pulitzera i National Book Critics Circle Award za powieść  A Visit From the Goon Squad.

Pisarka porównywana jest do Williama Faulknera, E.L. Doctorowa i Edith Wharton.

Jennifer Egan, „Manhattan Beach” – JUŻ W SPRZEDAŻY

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]