Najnowsze wydanie „Detektywa Extra” otwiera tekst o Józefie Koryckim, bliżej znanym jako Janosik z Podlasia. Dla ścigających go milicjantów był złodziejem, bandytą i mordercą. Jednak wielu ludziom jawił się jako zawzięty wróg komunizmu i ostatni żołnierz wolnej Polski.

Korycki potrafił zjednać sobie prostych ludzi. Nigdy nie sięgał po mienie prywatne, a okradał tylko instytucje państwowe. Skradzione dobra rozdawał wspomagając pieniędzmi najbiedniejszych mieszkańców wsi. Bandyta postrzegany jako bohater został w końcu okrzyknięty Janosikiem. Zgodzilibyście się z tym stwierdzeniem?

To jednak nie wszystko, co przygotowaliśmy dla Was w najnowszej odsłonie Kryminalnego Świata PRL-u! W numerze wyjaśniamy także, dlaczego walizki stewardessy były najważniejsze przy projektowaniu mundurów, przybliżymy szczegóły największego śledztwa Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej oraz wspominamy o tym, w jaki sposób pokonywało się granice państwa nie posiadając paszportu. Jeśli chcesz się dowiedzieć, którędy prowadziła droga do „wyspy wolności”, koniecznie zajrzyj do najnowszego numeru „Detektyw Extra”, który gości w kioskach od 24 października 2017 roku!

Więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych z czasów PRL-u, znajdziesz  w najnowszym kwartalniku „Detektyw Extra” nr 4 w sprzedaży od 24 października 2017, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]