W sobotę około godz. 18:00 na przystanku autobusowym przy Al. Solidarności w Poznaniu doszło do szarpaniny. 29-letni Denis H. ugodził śmiertelnie nożem 41-letniego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Po kilku godzinach policja zatrzymała podejrzanego na Osiedlu Ofiara ataku mimo podjętej reanimacji przez pomoc medyczną zmarła w karetce na przystanku.
– Za nożownikiem wysłano policjantów wraz z psami tropiącymi. Udało się go szybko zatrzymać (około godz. 21.15) w jego mieszkaniu na poznańskich Winogradach. Mężczyzna był wcześniej notowany – przekazała nam Iwona Liszczyńska z Wielkopolskiej Policji.

Denis H. usłyszał zarzut zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

– Opisał okoliczności tego zdarzenia. Pochodzi on z Poznania, a w przeszłości był już karany. W chwili popełnienia zbrodni był pijany – przekazał prokurator Michał Smętkowski w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”.

29-letni Denis H. usłyszał w poniedziałek zarzut zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia w poznańskiej prokuratorze i przyznał się do winy.

– Opisał okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna pochodzi z Poznania i w przeszłości był już karany. W chwili popełnienia zbrodni był pijany – informuje prokurator Michał Smętkowski.

Prokuratura ma wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowym areszt. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie!

Źródło: www.poznan.eska.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]