Zarzut usiłowania zabójstwa 3-letniego Maksymiliana postawiła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu ojcu chłopca. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna chciał popełnić tzw. samobójstwo rozszerzone, czyli zabić siebie i dziecko.

Jak poinformowała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka-Skrzypiec, 36-letni Rafał B. dwukrotnie z dzieckiem na rękach wychodził na jezdnię pod jadące samochody. Za pierwszym razem jadące auto zdołało wyhamować, za drugim razem mężczyznę z dzieckiem potrącił autobus. Obaj trafili do szpitala.

Chłopczyk ma złamaną nogę, pękniętą czaszkę i stłuczenia na całym ciele. Nadal przebywa w szpitalu.

Prokurator przedstawił Rafałowi B. zarzut usiłowania zabójstwa dziecka, a także zarzut zmuszania przemocą i groźbą swojego ojca do tego, aby zawiózł jego i Maksymiliana samochodem we wskazane przez siebie miejsce.

Mężczyzna nie ustosunkował się do treści zarzutów, nie oświadczył czy się przyznaje, czy nie, skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień i odmówił podpisania protokołu i postanowienia o przedstawieniu zarzutów – podała prok. Starzecka-Skrzypiec.

źródło: PAP/rmf24.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]