W listopadowym „Detektywie” bierzemy pod lupę rzadko dostrzegane zjawisko. W Polsce, podobnie jak na całym świecie, z roku na rok przybywa skazanych w starszym wieku. Nie na darmo mówi się o wzrastającej fali „siwej” przestępczości.

Głównym powodem tego zjawiska jest  wydłużanie się średniej życia oraz wkraczanie w wiek senioralny  skazanych z dużymi wyrokami i dożywociem. W ciągu ostatnich 15 lat, grupa osadzonych za kratkami seniorów powiększyła się o ponad 350 procent.

Przykładem przestępcy w dojrzałym wieku jest casus 70-letniego pana spod Szczecina, który okazał się sprytnym oszustem matrymonialnym. Mamił wizją ślubu, ale zależało mu tylko na pieniądzach partnerek. Kiedy zdobył już ich majątek, pod błahym pretekstem zrywał znajomość i szukał kolejnych ofiar. Jedną z nich, która domagała się zwrotu pieniędzy – zamordował.

W listopadowym wydaniu miesięcznika „Detektyw” polecamy, jak zawsze, kilkanaście reportaży o mrocznej stronie życia. Wykształceni i majętni dziadkowie deprawowali seksualnie wnuka, aby – jak mu tłumaczyli – w dorosłym życiu nie był fajtłapą… Dramatycznie historie bliźniaków, które – jako niemowlęta – zostały rozdzielone, a potem pomylone w polskich szpitalach… Intrygująca, a jednocześnie zagadkowa sprawa potrójnej zbrodni w małopolskich Jurczycach. Zbrodniarze zapędzili ofiary  do łazienki i dopiero tam zabili je strzałami w głowę…

To tylko kilka – najciekawszych naszym zdaniem –  historii z najnowszego „Detektywa”, który od wtorku, 17 października 2017 roku, jest dostępny w kioskach w całym kraju, także w formie e-wydania na https://www.magazyndetektyw.pl/produkt/detektyw-112017-375-2/

Krzysztof Kilijanek

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]