Pierwsze informacje o zabójstwie w Komsomolsku nad Amurem wyglądały jak streszczenie mocnego horroru. Wynikało z nich, że 16-letni chłopak zazdrosny o swoją dziewczynę odciął głowę swojemu starszemu o 3 lata konkurentowi. Pod koniec października 2017 roku, zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie.

„Odciął głowę zamordowanego kolegi, zapakował do foliowego worka, który miał ze sobą i włożył do plecaka. Ciało denata przeciągnął w bardziej ustronną część parku, po czym – jak gdyby nigdy nic – poszedł piechotą do domu…” –  16-letni Nikita bynajmniej nie dokonał zbrodni pod wpływem impulsu. Kierowany zazdrością postanowił udowodnić miłość swojej dziewczynie. Zrealizował swój bestialski plan, a jako dowód uczucia chciał wręczyć głowę swojego konkurenta ukochanej.

Całą historię makabrycznej zbrodni podyktowanej chorą zazdrością przeczytasz w tekście pt. „Horror w mieście młodzieży” Mariusza Lubienieckiego.

Więcej ciekawych i intrygujących tekstów z zazdrością w tle przeczytasz w najnowszym numerze kwartalnika „Detektyw – Wydanie Specjalne” pt. „Oblicza zazdrości”, w kioskach od 5 grudnia 2017 roku, a także w wersji elektronicznej do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]