20-letni Karol F. odpowie przed sądem za zabójstwo 15-letniego chłopca, do którego doszło w maju ubiegłego roku w Lubinie (Dolnośląskie). W sprawie tej zbrodni oskarżono również dwóch innych mężczyzn. Zarzuca się im m.in. nieudzielenie pomocy rannemu chłopcu.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Lidia Tkaczyszyn, Karol F. został oskarżony o to, że działając z zamiarem bezpośrednim zadał cios nożem 15-latkowi, przez co spowodował jego śmierć. Sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Legnicy.

– Sebastiana H. i Dawida M. prokurator oskarżył o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu chłopcu oraz o karalne niezawiadomienie organu powołanego do ścigania przestępstw o dokonanym zabójstwie chłopca – dodała prokurator.

Do tragicznych wydarzeń doszło wieczorem 10 maja 2019 roku w Lubinie. Około godziny 1 w nocy policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na Wzgórzu Zamkowym. Poszkodowanym okazał się 15-latek. Miał ranę klatki piersiowej, która powstała w wyniku ciosu zadanego nożem. Policjanci podjęli reanimację, chłopca nie udało się uratować.

Z ustaleń śledztwa wynika, że 15-letni chłopiec był widzem maratonu filmowego w Lubinie. W przerwie seansu z dwiema koleżankami poszedł na Wzgórze Zamkowe. Tam, według ustaleń prokuratury, byli też trzej mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat, którzy są oskarżeni w tej sprawie. Doszło do utarczki słownej, a jeden z oskarżonych zabrał okulary koleżance 15-latka i wyrzucił je za znajdujący się w tym miejscu mur. Chłopiec poszedł po te okulary, a za nim ruszył Karol F. Mężczyzna za murem ugodził nożem 15-latka.

Wkrótce po tym zdarzeniu Karol F., Sebastian H. oraz Dawid M. zostali zatrzymani przez policję.

Rzeczniczka poinformowała PAP, że Dawid M. został też oskarżony o posiadanie w telefonie komórkowym materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich poniżej 18. roku życia, co wyszło na jaw w toku śledztwa.

Źródło: www.wnp.pl/PAP

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]