Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego w sprawie wyłudzenia kwoty ponad 16 mln zł od 266 osób z całego kraju w związku z emisją obligacji jednej z firm.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 41-latka podejrzanego w sprawie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób w związku z emisją obligacji jednej ze spółek.

Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, mężczyzna, sprawując funkcję prezesa w jednym z podmiotów gospodarczych, podał nieprawdziwe dane co do kondycji finansowej firmy, którą reprezentował, przez co wprowadził w błąd osoby, które nabyły obligacje. Doszło w ten sposób do wyłudzenia na szkodę szeregu obligatariuszy.

41-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego to pierwsza osoba zatrzymana w tej sprawie. Niewykluczone są jednak dalsze zatrzymania. Wobec podejrzanego sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Źródło: KWP we Wrocławiu

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]