Niejaki 48-letni Rajan Mahbubani myślał, że udało mu się odkryć sposób na darmowe podróżowanie. Zakładał mundur pilota, dzięki czemu, omijał większość procedur bezpieczeństwa i wsiadał na pokład samolotu za darmo. Został aresztowany w New Delhi.

Mężczyzna, w stroju pilota linii Lufthansa został aresztowany przy bramkach bezpieczeństwa na lotnisku Indiry Gandhi w New Delhi. Chciał ominąć większość procedur bezpieczeństwa i wsiąść na pokład samolotu AirAsia lecącego do Kalkuty. Przed jednym z lotów pracownicy AirAsia postanowili skontaktować się z Lufthansą, aby potwierdzić tożsamość rzekomego pilota. Gdy okazało się, że to oszust, wezwano policję.

W rozmowie z „The Independent” szef bezpieczeństwa potwierdził, że wykryto przypadek fałszywej tożsamości. „Dana osoba podszywała się pod pracownika linii lotniczej Lufthansa” – powiedział.

Według ustaleń policji Rajan Mahbubani podróżował w ten sposób od pół roku. Udało mu się odbyć aż 15 lotów na trasie New Delhi-Kalkuta. Za każdym razem przekonywał naziemną obsługę AirAsia, że jest pilotem Lufthansy. Jak podaje „The Independent”, dzięki przebraniu i fałszywemu identyfikatorowi uzyskiwał dodatkowe przywileje, takie jak darmowe posiłki oraz wejścia na pokłady samolotów bez kolejek. Warto dodać, że w czasie każdej podróży mężczyzna miał bilet lotniczy.

Dziennikarze CNN porównują sprawę do prawdziwych przekrętów znanego oszusta Franka Abagnale’a – na podstawie którego historii powstał znany film w reżyserii Stevena Spielberga pt. „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Główny bohater filmu podawał się za pilota linii lotniczych, dzięki czemu uzyskiwał wiele przywilejów i skorzystał z dziesiątek darmowych przelotów.

Źródło: onet.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]