Za mundurem panny sznurem! Życie po raz kolejny potwierdziło prawdziwość tego powiedzenia. Lubelscy policjanci zatrzymali fałszywego oficera podejrzanego o oszustwa matrymonialne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ.

30-letni Nigeryjczyk wyłudził co najmniej 70 tysięcy złotych. Mechanizm działania nie był skomplikowany. Mężczyzna założył w sieci fikcyjny profil podając się za oficera amerykańskiej armii. Oszukiwał w ten sposób zakochane w nim kobiety i wyłudzał od nich oszczędności.

– Przed upragnionym spotkaniem lub przesłaniem paczki zawsze pojawiał się jakiś problem. Sposobem na jego rozwiązanie miały być pieniądze. Kobiety w dobrej wierze przelewały podane kwoty – tłumaczy kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Niestety chwilę później internetowy adorator przestawał odpowiadać na wiadomości i kontakt się urywał. Mundurowi zatrzymali także 23-letnią wspólniczkę oszusta. Para podejrzana jest o oszustwa matrymonialne.

Jak informują służby – sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie poznamy kolejne jej wątki.

źródło: policja pl./lublin.eska.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]