Federalne Biuro Śledcze (FBI) w ramach swoich poradników technologicznych zaleca tworzenie dłuższego hasła składającego się ze słów zamiast krótszych losowych ciągów znaków.

Wszyscy używamy haseł. Używamy ich do naszych telefonów, komputerów, poczty elektronicznej i niemal każdego innego rodzaju konta osobistego w internecie. Niestety wiele osób używa prostych haseł, takich jak Haslo1 lub 1234, ponieważ łatwiej je zapamiętać. Niektórzy używają nawet tego samego prostego hasła do wielu kont.

Jeśli użyjesz prostego hasła lub wzoru znaków, hackerom łatwiej będzie je złamać. Wiele firm i witryn wymaga, aby hasła zawierały wielkie litery, małe litery, cyfry i znaki specjalne. Jednak ostatnie wytyczne Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (National Institute of Standards and Technology – NIST) wskazują, że długość hasła jest znacznie ważniejsza niż złożoność hasła.

Zamiast używać krótkiego, złożonego hasła, które jest trudne do zapamiętania, podobno lepiej jest rozważyć użycie dłuższego hasła. Polega to na łączeniu wielu słów w długi ciąg o długości co najmniej 15 znaków. Dodatkowo takie hasło jest trudniejsze do złamania i łatwiej je zapamiętać.

Na przykład wyrażenie takie jak LubieTworzyc15skladnikoweHasla jest silnym hasłem. Jeszcze lepsze jest hasło, które łączy wiele niepowiązanych słów, takich jak GuzikRosomakMalujeTapczan. Co ciekawe takie hasło jest bezpieczniejsze i trudniejsze do złamania niż 8-składnikowe hasło składające się dużych i małych liter, cyfr i znaków specjalnych.

Źródło: www.mobirank.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]