Do zdarzenia doszło przed północą, w centrum miasta. 26-latka zatrzymali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Mężczyzna, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych osobowych, okazał się osobą poszukiwaną listem gończym na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez służby w Belgii. Policjanci ustalili, że 26-latek ma do odbycia karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo.

Belgijskie służby nie przekazały szczegółów tego zabójstwa. Nieoficjalnie dziennikarz Onet.pl ustalił okoliczności zatrzymania 26-latka. Przebywał w Białymstoku od kilku dni. Do Polski przyjechał na święta.

Traf chciał, że podczas świętowania z przyjaciółmi w jednym z lokali doszło do bójki. Osobą poszkodowaną był jego znajomy, który trafił do szpitala. Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce, wylegitymowali wszystkie osoby.

Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 26-latek jest poszukiwany. Policjanci natychmiast go zatrzymali i przewieźli na komendę. Teraz trafi do belgijskiego więzienia, gdzie, zgodnie z wyrokiem, posiedzi do końca życia.

źródło: onet.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]