Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 3-letniej dziewczynki, która oddaliła się od matki podczas wizyty w zakładzie fryzjerskim. Do poszukiwań ruszyli policjanci z II komisariatu w Lublinie. Na szczęście dosyć szybko dziewczynka została odnaleziona w pobliskim pasażu handlowym oglądając wystawy sklepowe. W tym przypadku na szczęście skończyło się jedynie na strachu i nerwach. Policjanci apelują do rodziców o wzmożoną czujność w opiece nad dziećmi.

Przed południem, dyżurny II komisariatu odebrał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 3-letniego dziecka. Natychmiast do poszukiwań ruszyli funkcjonariusze. Jak ustalili, mała dziewczynka przebywała wraz z mamą w jednym z zakładów fryzjerskich. W pewnym momencie nagle wykorzystała chwilową nieuwagę i oddaliła się w nieznanym kierunku.

Stróże prawa posiadając rysopis dziecka przeszukiwali pobliskie pasaże handlowe i sklepy.Tam właśnie zauważyli dziecko odpowiadające opisanemu wcześniej rysopisowi. 3-latka spokojnie oglądała wystawy sklepowe. Cała i zdrowa wróciła pod opiekę matki.

W tym przypadku na szczęście skończyło się jedynie na strachu i nerwach. Jednak niewiele trzeba, by mogło dojść do nieszczęścia.

Policjanci apelują i ostrzegają. Szczególnie teraz, w okresie wakacji zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech. Małe dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń, dlatego tak ważny jest stały nadzór nad nimi i opieka rodziców bądź opiekunów. Dzieci zaaferowane zabawą nie zdają sobie sprawy z wielu niebezpieczeństw. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona i jeśli rodzice nie zorganizują dzieciom odpowiednio wolnego czasu, pomysłowość naszych pociech może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wtedy wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Dlatego więc nie spuszczajmy maluchów z oczu. Przekazujmy im ciągle podstawowe zasady bezpiecznych zachowań i uczmy właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia.

źródło: KWP Lublin

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]