Mowa o wydarzeniach z 23 na 24 marca 2013 roku. Wtedy dwaj warszawscy policjanci mieli „doświadczyć przemocy” ze strony Doroty R. oraz Marty B. Gwiazda miała uderzyć policjanta w plecy torebką. Obie miały też „używać słów powszechnie uznanych za obelżywe”.

W czasie postępowania sądowego zeznawała, że nie wiedziała, że ma do czynienia z policjantami. Chociaż świadkowie zapewniali, że tuż po starciu mówiła wyraźnie o kłótni z policją. Ona sama tłumaczyła, że czułą się zagrożona i musiała bronić.

Sprawa do sądu trafiła w 2014 roku. Obu paniom groziły 3 lata więzienia. Dopiero w lipcu 2018 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów zdecydował o uniewinnieniu Doroty R. w sprawie naruszenia nietykalności policjanta, a postępowanie w sprawie znieważenia zawiesił na roczny okres próby. Obrońca Doroty R. odwołał się od „zawieszenia” i teraz Sąd Okręgowy ostatecznie stwierdził winę wokalistki. Za karę musi zapłacić… 50 złotych na rzecz Skarbu Państwa i pokryć koszty postępowania odwoławczego w wysokości 100 złotych. Jej koleżanka została uniewinniona – podaje TVN24.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]