Kobieta trudniła się prostytucją i została brutalnie zamordowana, kiedy Harry miał dwanaście lat. Bosch wygrzebuje akta sprzed po­nad trzydziestu lat, składa wizyty kilkorgu znajomym matki, odwiedza też policjantów prowadzących przed laty tę dochodzenie.

Wyniki prywatnego śledztwa wykazują, że – prawdopodob­nie przez połączenie ze znanymi postaciami ze świata polityki – za­tuszowano całkiem sporo faktów. Kolejne odkryte zbrodnie pozwalają sądzić, że ktoś bardzo nie chce, by prawda wyszła na jaw. Zwłaszcza że rozwiązanie okazuje się niezwykle zaskakujące…

Polecamy również inną pozycję tego Autora: „Betonowa Blondynka”

Los Angeles sterroryzował seryjny morderca kobiet zwany Lalkarzem.
Psychopata na twarzach ofiar zostawia makabryczną wizytówkę. Kiedy podejrzany zostaje zastrzelony przez detektywa Harry’ego Boscha, wszyscy uważają, że horror miasta się skończył. Dla Boscha to jednak dopiero początek koszmaru. Zostaje oskarżony przez wdowę po mordercy o zabicie niewłaściwego człowieka. Niebawem policja znajduje zwłoki z podpisem Lalkarza… Rozpoczyna się kolejne polowanie na handlarza śmiercią.

Michael Connelly – urodzony 21 lipca 1956 roku amerykański autor powieści sensacyjnych. Ma na swoim koncie 27 książek. Niezwykle popularne serie z Harrym Boschem oraz adwokatem Mickeyem Hallerem, przyrodnim bratem Boscha, sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 58 milionów egzemplarzy. Na podstawie pierwszego cyklu powstał popularny serial Bosch z Titusem Welliverem w roli głównej, natomiast pierwsza część serii o Hallerze, Prawnik z lincolna, doczekała się ekranizacji, w której wystąpili Matthew McConaughey i Marisa Tomei.
Autor swój czas dzieli między Kalifornię i Florydę.

Connelly Michael „Ostatni kojot” – już w sprzedaży!

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]