Do zdarzenia doszło 4 maja br. w gminie Zielonki. Tego dnia dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. W wyniku tego zdarzenia ofiara doznała poważnego urazu głowy i trafiła do szpitala.

Według relacji pokrzywdzonego dwóch nieznanych mu mężczyzn usiłowało poprzez pobicie i groźby wymusić od niego przekazanie kwoty 1,7 mln zł. Rzekomo chodzić miało o  zwrot wierzytelności innej osobie, która jednakże wg pokrzywdzonego była uregulowana.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia sprawców pobicia. Po kilkudniowych intensywnych działaniach m.in. na podstawie nagrań z monitoringu policjanci ustalili, że sprawcami są: 44-letni mieszkaniec gminy Wieliczka i 41-letni mieszkaniec Krakowa.

Starszy z nich został zatrzymany 28 maja br. Usłyszał zarzuty usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego oraz spowodowania, poprzez pobicie, uszczerbku na jego zdrowiu. Dodatkowo usłyszał zarzut posiadania nieznacznych ilości kokainy, którą miał przy sobie w momencie zatrzymania. Decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały trafił do aresztu tymczasowego.

Drugi z napastników, 41-latek, ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci jednak ustalili adres, pod którym się „zaszył”.  2 czerwca br. kryminalni  wspólnie z pododdziałem kontrterrorystycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszli do mieszkania siłowo, poprzez wyważone drzwi. W mieszkaniu zastali 41-latka i dwóch innych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich,  39-latek był poszukiwany na podstawie zarządzenia Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Trzeci z nich 35-latek, który jak się okazało, był najemcą tego mieszkania i miał tam odzież z podrobionymi znakami towarowymi – odpowie za ich posiadanie. Zatem wszyscy trzej zostali zatrzymani.

41-latek usłyszał zarzuty usiłowania dokonania wspólnie i w porozumieniu wymuszenia rozbójniczego oraz spowodowania, poprzez pobicie, uszczerbku na zdrowiu swojej ofiary. 4 czerwca br. trafił do aresztu, podobnie jak wcześniej jego wspólnik. Za wymuszenie rozbójnicze podejrzanym grozi im nawet do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]