Śledczy chcą skierować 34-letniego mężczyznę na obserwację psychiatryczną. W przeszłości Łukasz B. dokonał kilku prób samobójczych, miał mieć także zaburzenia psychotyczne.

Informację o badaniu Łukasza B. i planowanej obserwacji psychiatrycznej potwierdził prok. Łukasz Łapczyński. Biegli zbadali mężczyznę przed kilkoma dniami. Łukasz B. przebywa w areszcie na warszawskim Służewcu.
Śledczy zabezpieczają dokumentację medyczną podejrzanego, w tym z okresu pobytu w wolskim szpitalu, kiedy Łukasz B. poznał Krzysztofa Leskiego. W przeszłości 34-latek dokonał kilku prób samobójczych. Miał mieć także zaburzenia psychotyczne. Po posiedzeniu aresztowym miał powiedzieć, że to diabeł kazał mu zabić Leskiego. Wiele wskazuje na to, że Łukasz B. poderżnął dziennikarzowi gardło, kiedy ten spał.

Przypominamy:

Zbrodnię odkryto 6 stycznia, kiedy to do 34-latek zgłosił się do funkcjonariuszy policji patrolujących Rynek Główny w Krakowie. Pytał, czy jest może poszukiwany. W końcu oświadczył, że zabił Krzysztofa Leskiego. Stołeczni policjanci odnaleźli ciało 60-letniego dziennikarza w jego mieszkaniu na Woli. Do zbrodni miało dojść w nocy z 31 grudnia 2019 r. na 1 stycznia 2020 roku.

Łukasz B. usłyszał zarzut zabójstwa „przez zadanie rany ciętej szyi”.

Podejrzany przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Został aresztowany na trzy miesiące.
Z ustaleń śledczych wynika, że Krzysztof Leski i Łukasz B. poznali się jesienią zeszłego roku. 34-latek zamieszkał z dziennikarzem w jego mieszkaniu. Sąsiedzi i znajomi Leskiego twierdzą, że pomiędzy mężczyznami nie było żadnych kłótni czy awantur.
Krzysztof Leski karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat 80. w prasie Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a potem Agencji Solidarność. W stanie wojennym był internowany. Po 1989 r. publikował w „Gazecie Wyborczej”, później przez wiele lat współpracował z TVP, gdzie prowadził m.in. „Wiadomości”. Był korespondentem „The Daily Telegraph” i BBC. Publikował też m.in. we „Wprost”, „Polityce” i „Press”. Był synem Kazimierza Leskiego pseudonim „Bradl”, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika Powstania Warszawskiego. Leski od kilku lat cierpiał na depresję.

Źródło: www.tvp.info.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]