Podczas interwencji na ul. Stalowej, nietrzeźwa kobieta znieważyła policjantów, ponadto chciała wymusić na nich odstąpienie od czynności służbowych. 42-latka wyzywała funkcjonariuszy, jednego z nich kopała i uderzała.

Mieszkanka Pragi Północ trafiła do policyjnej izby zatrzymań, gdy wytrzeźwiała została przesłuchana. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny.

Na ul. Stalowej w Warszawie policjanci interweniowali wobec osób w związku ze zgłoszeniem grupowania się. Czynności były prowadzone wobec mężczyzny, który był arogancki w stosunku do policjantów.

W pewnym momencie jedna z kobiet podeszła do policjanta, zaczęła na niego krzyczeć, żeby zostawił jej kolegę w spokoju, była pobudzona i agresywna.

Kiedy funkcjonariusz zwrócił 42-latce uwagę, ta zaczęła na niego pluć i kasłać mu w twarz. Nie czekając na dalszy rozwój wydarzeń, policjant natychmiast zastosował wobec kobiety chwyty obezwładniające, jednak mieszkanka Pragi Północ nie odpuszczała, zaczęła kopać i uderzać funkcjonariusza, zrywając mu z twarzy maseczkę, ponadto używała wobec niego słów wulgarnych.

W związku z popełnionym przestępstwem kobieta została zatrzymana i przewieziona na komendę przy ul. Jagiellońskiej. Na miejscu dochodzeniowiec zebrał materiał dowodowy, a po wytrzeźwieniu 42-latka została doprowadzona do prokuratury.

Wobec mieszkanki Pragi Północ prokurator zastosował dozór policyjny, zobowiązując ją do stawiania się w komendzie raz w tygodniu, natomiast wobec mężczyzny został skierowany wniosek do sądu w związku z art. 54 KW.

Żadna osoba, która dopuszcza się ataku na policjanta bądź znieważa go, nie pozostanie bezkarna!

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]