Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 90 dni wobec 37-letniego mężczyzny. Wcześniej mieszkaniec gminy Gnojno usłyszał zarzut zabójstwa kobiety. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 25 lat więzienia albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 lipca 2019 roku w jednej z miejscowości w gminie Gnojno. W domu, w którym samotnie mieszkała 86-letnia kobieta doszło do pożaru, skutkiem którego była jej śmierć. Seniorka zmarła w wyniku rozległego poparzenia i zatrucia tlenkiem węgla. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zebrali i zabezpieczyli odnalezione ślady. Wtedy przyczyny pożaru jednoznacznie nie ustalono.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ciągle pracowali nad tą sprawą. Powołano biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa, który stwierdził, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia w domu było podpalenie. Sprawca użył do wywołania pożaru substancji łatwopalnej. Funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła być odpowiedzialna za to przestępstwo. W czwartek, 28 maja br., policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły Prokuraturze Rejonowej w Busku-Zdroju na przedstawienie mieszkańcowi gminy Gnojno zarzutu zabójstwa.

Źródło: KWP w Kielcach

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]