Ta historia wstrząsnęła Polską pod koniec ubiegłego stulecia. Padał stary system, a wraz z nim ograniczenia, które wynikały z gospodarki centralnie planowanej. Był początek lat 90. W Polsce rozpoczynała się nowa era, szansa dla młodych rekinów biznesu, fantazjujących o wielkich pieniądzach zarobionych w krótkim czasie. Każdy mógł odnieść sukces, jeśli tylko miał znajomości, odpowiedni pomysł, a przede wszystkim pieniądze.

Dwaj biznesmeni zamordowali człowieka, który pożyczył im pieniądze, a potem domagał się lichwiarskich odsetek. Ofiarą zbrodni stał się również jego kierowca-ochroniarz. Odcięte głowy oraz ciała wrzucili do Wisły. Po wszystkim wsiedli do samochodu i w milczeniu wrócili do miasta. Następnego dnia w podwarszawskim Ostrówku kobieta znalazła w Wiśle dwa nagie korpusy bez głów. Mężczyźni wreszcie nie mieli długu. Jak potoczyły się ich losy? Co robią dzisiaj? Przeczytaj o tym w tekście „Od długu do „Długu” w marcowym „Detektywie”.

Wiele więcej ciekawych i intrygujących tematów kryminalnych znajdziesz  w najnowszym miesięczniku „Detektyw” nr 3/18 w sprzedaży od 13 lutego 2018 roku, a także w wersji elektronicznej  do kupienia TUTAJ oraz w wersji do słuchania dostępnej TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]