Mężczyzna wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie interwencji jeden z policjantów użył broni. Poszukiwany nie zareagował i uciekł. Intensywne działania doprowadziły do zatrzymania go i odnalezienia jego auta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód mając podejrzenie, że może nim się poruszać osoba poszukiwana. Policjanci dali wyraźne sygnały do zatrzymania auta. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy zareagował bardzo nerwowo i agresywnie. Nie zatrzymał się i zaczął uciekać, potrącając przy tym policjanta. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzał z broni służbowej mając na celu zatrzymanie pojazdu. Mimo tego, kierowca nie zareagował i zaczął się szybko oddalać. Policjanci od razu podjęli działania pościgowe, powiadamiając również inne patrole.

Intensywne działania poszukiwawcze doprowadziły do odnalezienia pojazdu uciekiniera i jego zatrzymania w jednym z mieszkań na terenie miasta. Ustalenia potwierdziły, że 32-letni mieszkaniec Wrocławia, jest osobą poszukiwaną listem gończym za wcześniejsze przestępstwa.

Policjanci w chwili obecnej wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego i niezatrzymanie się do kontroli, w świetle obowiązujących przepisów, mężczyźnie grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]