Po tragicznym pożarze w dniu 4 stycznia br. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła śledztwo. W jego toku policjanci zatrzymali 28-latka, który już usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru, czym nieumyślnie miał doprowadzić do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Dzisiaj sąd zdecyduje czy mężczyzna zostanie tymczasowo aresztowany.

Od momentu zgłoszenia zdarzenia zachodniopomorscy policjanci z KMP w Koszalinie i KWP w Szczecinie, nieprzerwanie pracują nad ustaleniami i gromadzeniem materiału procesowego, który jest niezbędny do zbadania przyczyn tragedii. W sprawie zatrzymania podejrzanego współpracowaliśmy z funkcjonariuszami z Wielkopolski.

Do zdarzenia doszło w piątek, 4 stycznia br. około godz. 17:00. Wówczas w jednym z budynków przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie wybuchł pożar, w konsekwencji którego zginęło pięć nastolatek, a jeden mężczyzna został ranny.

W całym kraju przeprowadzane są kontrole w escape roomach. Do tej pory sprawdzono 325 placówek, wykryto 1115 nieprawidłowości, a 26 obiektów zamknięto.

źródło: www.policja.pl, www.rmf24.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]