Dyżurny z  Wałcza otrzymał telefoniczną informację o tym, że drogą krajową K-22 jedzie samochód marki Mercedes wraz z przyczepą typu laweta, którego kierujący najprawdopodobniej jest pijany.

Pojazd jechał od prawego pasa ruchu, zjeżdżając do lewego pasa ruchu, potocznie określając „jechał wężykiem”. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol w składzie ze strażnikiem miejskim. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, którym był 43-letni obcokrajowiec.

Okazało się, że kierowca mercedesa jest nietrzeźwy. Kontrola stanu trzeźwości wykazała na urządzeniu do badania wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mało tego, 43-letni sprawca chciał wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w postaci pieniędzy w kwocie 150 euro, aby odstąpili oni od swoich czynności służbowych, a on uniknie odpowiedzialności.

Ponadto okazało się, że wśród przewożonych na lawecie pojazdów jest pojazd marki Porsche Cayenne wartości co najmniej 110.000 pochodzący z kradzieży.

Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu podtrzymał wniosek prokuratora i postanowił zastosować wobec 43-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]