Kurier zamawiał zegarki znanych marek, które następnie miały być przez niego dostarczone do fikcyjnych odbiorców. Z przesyłek wyjmował towar i po przepakowaniu, zwracał jako nieodebrane. Wpadł, bo pracownicy sklepu, gdzie zamawiał towar, zauważyli, że przesyłki wracają inaczej zapakowane. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa.

Policjantów o przestępstwie zawiadomił właściciel sklepu prowadzącego sprzedaż internetową, Poinformował, że ktoś okradł dwie przesyłki kurierskie. Złożone w rzeszowskiej firmie zamówienia, dotyczące dwóch zegarków, pochodziły z województwa śląskiego. Zegarki miały zostać dostarczone przez kuriera i miały być płatne przy odbiorze. Po kilku dniach paczki te zwrócono jako nieodebrane przez zamawiającego. Pracownicy sklepu zwrócili uwagę, że przesyłki są inaczej zapakowane. Po ich otworzeniu okazało się, że są puste. Podejrzewając przestępstwo, właściciel firmy zawiadomił policjantów. Wartość przesyłek zgłaszający oszacował na niemal 9 tys. złotych.

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Okoliczności sprawy wskazywały na pracownika firmy kurierskiej. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali podejrzanego, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Katowic, pracownik firmy kurierskiej. W poniedziałek policjanci zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali jeden z zegarków, który mężczyzna zastawił w lombardzie.

Zatrzymany 27-latek został przewieziony do Rzeszowa. Podczas przesłuchania, przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przez stronę internetową zamówił w rzeszowskiej firmie dwa zegarki znanych marek. Wskazał fikcyjne dane zamawiającego. Adres, który podał przy zamówieniu, znajdował się w obsługiwanym przez niego rejonie.

Okazało się też, że przed zatrzymaniem, złożył w poszkodowanej firmie kolejne zamówienia na trzy drogie zegarki i akcesoria do nich. Wartość tego zamówienia to niemal 14 tys. złotych. Ostatecznie na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili mu zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]