Zatrzymany mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od blisko 3 lat. Działania skutkujące jego ujęciem zostały przeprowadzone wspólnie z brytyjską Policją, a także we współpracy z oficerem łącznikowym Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii.

Namierzony przez Centralne Biuro Śledcze Policji mężczyzna, był poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości od blisko 3 lat. Na swoim koncie ma przestępstwa narkotykowe. Wystawiono za nim 4 listy gończe. W związku z informacjami, że może przebywać poza granicami kraju Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał także Europejski Nakaz Aresztowania. W tym momencie do akcji włączyli się „Łowcy Cieni” CBŚP.

Aby ustalić miejsce poszukiwanego policjanci CBŚP, poprzez oficera łącznikowego Polskiej Policji w Wielkiej Brytanii, współpracowali z tamtejszą Policją, korzystając także z wymiany informacji w ramach Systemu Informacyjnego Schengen tzw. SIS.

Polaka zatrzymano w Peterborough, w środkowej Anglii. Ponadto na posesji, którą zajmował, policjanci odkryli plantację konopi, a także porcjowaną marihuanę gotową do wprowadzenia na rynek.

W ostatnim czasie mężczyznę sprowadzono do Polski, gdzie zostanie postawiony przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

źródło: www.policja.pl

UDOSTĘPNIJ SOCIAL MEDIACH:

Komentarze

[fbcomments]